Kam se podívat

Chorvatsko jako jeden ze států bývalé Jugoslávie disponuje velkým přímořským územím pobřeží východního Jadranu. Jenom kolem Chorvatska se táhne na 1189 ostrovů a ostrůvků. I vnitrozemí je však nádherné. Stačí si vzpomenout na opěvovaná Plitvická jezera, typickou horskou krajinu Chorvatska, ve které se natáčel slavný film Vinnetou nebo čarovné vodopády řeky Krky a další přírodní skvosty. Vždyť zde najdete na sedm národních parků. Chorvatsko se pyšní rovněž památkami umístenými na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, jedná se zejména o Diokleciánův palác ve Splitu nebo staré město Dubrovníku.

Kde strávit dovolenou v Chorvatsku?

Chorvatsko má ve svém prázdninovém portfoliu mnoho cílů a destinací. Kde prožít tu nejkrásnější dovolenou? Milovníkům krásné přírody a kvalitní turistické infrastruktury se nabízí chorvatský Istrijský poloostrov v severní části Jadranu a pobytová letoviska jako je Poreč, Rovinj, Vrsar, Pula nebo Rabac s oblázkovými a kamenitými plážemi.

Pokud toužíte po nebesky krásné krajině s horskými velikány a omamnou květenou, pak se vypravte na Makarskou riviéru s monumentálním pohořím Biokovo. Zde najdete čisté oblázkové pláže. Dalmácie je plná vůně borovicových lesů a jsou tu turistická střediska jako je Vodice, Tučepi nebo Baška Voda. Neméně krásné jsou ostrovy Brač a Korčula. Jestliže dáte přednost starobylému městečku a letovisku Dubrovník, musíte se vypravit až na samý jih Chorvatska. Ať už si vyberete jakékoliv místo, užijte si Chorvatsko plnými doušky.

Ubytování v Chorvatsku

Mapa

 

www.chorvatskotipy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů